Vyriešené

Osvedčenie v skúšobnej dobe

Dátum: 28.03.2017

Kategória: Trestné právo

Dobrý deň,
chcel by som požiadať o radu. V r. 2014 som bol odsúdený za ublíženie na zdraví s podmienečným odkladom na dva roky. V rozsudku bol uvedený môj trest a s tým, že súd s náhradou škody odkazuje poškodených podľa § 288 ods. 1 trestného poriadku na občianske súdne konanie. Teraz po skúšobnej dobe bola doručená poškodenej žiadosť o vyjadrenie či som uhradil škodu na ktorú si nárokovala a ktorá bola odkázaná na občianske konanie. Môže to ovplyvniť osvedčenie v skúšobnej dobe?
Odpoveď:
Dobrý deň.

Pod­ľa § 50 ods. 4 Tr. zák., ak od­sú­de­ný vie­dol v skú­šob­nej do­be riad­ny ži­vot a riad­ne vy­ko­nal iné ulo­že­né san­kcie a pl­nil ulo­že­né ob­me­dzenia a po­vin­nos­ti, súd vy­slo­ví, že sa od­sú­de­ný os­ved­čil.
Z dôvodu toho, že Vám v rozhodnutí súdu nebola uložená povinnosť uhradiť škodu, jej neuhradenie nebude mať vplyv na rozhodnutie súdu o osvedčení. Súd bude skúmať len to, či ste splnili všetky povinnosti, ktoré Vám boli v rozhodnutí uložené.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 28.03.2017
ohodnoť odpoveď 1 2
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť