Vyriešené

Havária

Dátum: 06.02.2013

Kategória: Správne právo

mal som havarku nebol som navine,a po roku si nasli svedka a sveci proti mne, ale nehovori pravdu,takze jevsetko proti mne ja svedka nemam lebo policajt na mieste nehody uznal jeho za vynika,mozu ma odsudit?
Odpoveď:
Dobrý deň,

z Vašej otázky nevyplýva, či ide o trestné konanie alebo správne konanie, ktoré sa vo Vašej veci vedie a či bolo skončené a obnovené alebo či sa vedie rok aj napriek tomu, že vinník nehody bol zistený a najmä nie je zrejmé, z akého dôvodu by sa malo prihliadať na výpoveď svedka, ktorý má vypovedať so značným časovým odstupom. Každopádne pokiaľ je ako vinník nehody po vykonaní zisťovania na mieste dopravnej nehody evidovaná iná osoba ako Vy a v súčasnosti sa objavil svedok, ktorý tvrdí opak, je potrebné naštudovať jeho tvrdenia a všetky formálne a obsahové náležitosti úkonov, ktoré mala vykonať polícia na mieste nehody, keď údaje o tejto nehode značila. Uvedené v tejto situácii, kedy doklady nie sú k dispozícii nie je možné poradiť Vám vyčerpávajúco.

Tiež však uvádzam, že na to, aby ste bol uznaný za vinného zo spáchania dopravnej nehody a aby došlo k vzniku zodpovednosti za na túto nehodu nadväzujúce následky, museli by byť v úkonoch vykonaných políciou na mieste nehody a v ďalších nadväzujúcich úkonoch polície zistené také vady, ktoré by spočívali v nesprávnom zistení skutkového stavu a/alebo nesprávnom právnom posúdení veci a následne by mohla byť využitá svedecká výpoveď Vami uvedeného svedka, ktorý by nesprávny postup polície uvádzal na pravú mieru.

Keďže ide o komplexný prípad, pre ktorého identifikácia správneho a vhodného postupu nie je možná bez preštudovania spisovej dokumentácie, odporúčam Vám obrátiť sa s kompletnou dokumentáciou na niektorého z advokátov zapísaných v zozname advokátov Slovenskej advokátskej komory.

Vladislav Vyrva, advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@gmail.com
dátum odpovede: 06.02.2013
ohodnoť odpoveď 1 2
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť