Vyriešené

dieťa do svojej starostlivosti

Dátum: 22.10.2017

Kategória: Rodinné právo

Dobrý deň, môj bývali partner požiadal o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti,môžem proti tomu namietať?Dakujem za odpoved
Odpoveď:
Dobrý deň.

Predpokladám, že Váš bývalý manžel podal návrh o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti na súd. Následne Vám bude tento jeho návrh doručený a budete súdom vyzvaná na vyjadrenie sa. V tomto vyjadrení máte právo namietať zverenie dieťaťa do jeho starostlivosti, pričom je potrebné uviesť dôvody a predložiť čo možno aj nejaké dôkazy.
Následne vyjadrenie musíte poslať súdu, ktorý potom stanoví pojednávanie, na ktorom vec prejedná. Pravdaže dieťaťu bude ustanovení kolízny opatrovník, ktorý sa príde pozrieť tak k Vám domov ako aj k Vášmu exmanželovi. Bude vypočuté aj maloleté dieťa.
ČI súd vyhovie návrhu otca bude závisieť od vykonaného dokazovania ako aj od vyjadrenia kolízneho opatrovníka a v neposlednom rade aj maloletého, ak je už dostatočne veľký, aby pochopil navrhovanú zmenu starostlivosti.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 22.10.2017
ohodnoť odpoveď 1 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť