Vyriešené

Zverenie dietata

Dátum: 13.07.2017

Kategória: Rodinné právo

Dobry den. Som ceska, ktora sa vydala na slovensko a zijem tu uz 19 rokov. Mam 12 rocnu dcerku. Mazel uz dlhodobo nadmerne poziva alkohol a potom sa stava agresivnym. Terorizuje nas hlavne psychicky. Preto by som chcela s dcerkou odist spat do ciech, kde mam rodinu. Ako som sa dozvedela, potrebujem vsak suhlas manzela a zverenie dcerky do mojej starostlivisti. Mam vsak strach, ze by nam mohol manzel spravit zo zivota peklo, ked sa to dozvie. Ako mam postupovat? Ako mam dcerku ochranit pred takouto psychickou zatazou? Je aj nejaka ina moznost, ako sa prestahovat aj s nou, este pred zverenim?
Dakujem
Odpoveď:
Dobrý deň.

Je to možné riešiť návrhom na vydanie neodkladného opatrenia, na základe ktorého Vám súd dovolí opustiť územie SR a odísť s dcérou do ČR. V návrhu však musíte zdôvodniť prečo ho podávate a hlavne skutočnosti uvedené v návrhu musíte vedieť aj preukázať, pretože súd nemusí Vášmu návrhu vyhovieť. Zároveň však budete musieť podať návrh na súdu o zverenie dcéry do Vašej osobnej starostlivosti alebo návrh na rozvod.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 13.07.2017
ohodnoť odpoveď 2 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť