Vyriešené

Dedenie v prípade malol. dieťaťa

Dátum: 05.06.2017

Kategória: Rodinné právo

Dobrý deň, pekne prosím o radu. Mojej dcére, ktorá roky žila / neboli manželia/ s nihilistom, ktorý ju týral, nepracoval, nestaral sa o rodinu, som kúpila byt, aby mala kde od neho spolu s malol. dieťaťom odísť. Jediný doklad je výpis z banky. T.č. nežijú v spoločnej domácnosti, otec výživné neplatí - zatiaľ nepožiadala o určenie, má kopec dlhov. Bude dediť malol. dieťa v zastúpení otca? Čo podniknúť aby sa tak nestalo? Ďakujem
Odpoveď:
Dobrý deň.

Odpoveď na Vašu otázku závisí od toho, kto je na liste vlastníctva uvedený ako vlastník. Ak Vy, tak dedičmi budú Vaše deti a manžel.
Ak Vaša dcéra, tak dedičom bude jej dieťa, pričom správcom majetku bude žijúci rodič. Avšak ak viete, že by s týmto majetkom nehospodáril v prospech maloletého dieťaťa, môžete podať návrh na súd o určenie majetkového opatrovníka. To však môžete urobiť až po smrti Vašej dcéry.
Ešte uvádzam, že akýkoľvek právny úkon urobený v mene maloletej týkajúci sa tejto nehnuteľnosti musí byť schválený súdom.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 05.06.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť