Vyriešené

Odobratie dietata

Dátum: 03.06.2017

Kategória: Rodinné právo

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc, nakoľko sociálka ani polícia mi nevedia pomôcť a konajú strašne pomaly. Už sa z toho zbláznim. Pred 2 týždňami mi vzali dieťa zo školy a zverili ho mojej matke, ktorá si hneď požiadala o predbežné opatrenie. Ano, mala som s dcérkou konflikt, veľmi vážny, do smrti si neodpustím, že som nezvládla situáciu a vybuchla som. Vraj som jej nadávala, naozaj v tom amoku je to možné a hrozne ma to mrzí a hanbím sa za to. Nie som konfliktný typ, bolo toho posledne dni na mňa vela. No obvinenie, ktoré uviedla triedna učiteľka sa nezakladá na pravde, prekrútili sa niektoré fakty a ja nemám ani právo sa k tomu vyjadriť, lebo vo veci sa vôbec nekoná. Moja matka mi bráni v styku s dcérkou (ma 11,5roka), chcela by som sa jej aspoň ospravedlniť za to všetko, hrozne mi chyba a chcela by som ju naspäť. Prosím Vás, čo mám robit, ako postupovať, nechcem aby sa medzi nami vytvorila väčšia priepasť.
Ďakujem krásne vopred za odpoveď.
S pozdravom Hudecová Ivana
Odpoveď:
Dobrý deň.

Predbežné opatrenie, teraz sa to volá neodkladné opatrenie, sa vydáva najmä na určitý čas, kým sa nerozhodne vo veci samej. Nepíšete, či Vaša matka podala aj návrh na zverenie maloletej do jej starostlivosti.
Keďže Vám bráni s ňou sa stretávať, tak navrhujem podať návrh na súd o vydanie neodkladného opatrenia, na základe ktorého budete žiadať o úpravu styku s maloletou až kým sa nerozhodne vo veci samej. Všetko však závisí od toho, čo je uvedené v predbežnom opatrení, ktoré bolo vydané zo strany súdu a na základe ktorého má Vaša matka Vašu dcéru.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 03.06.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť