Vyriešené

výživné na manželku

Dátum: 27.05.2017

Kategória: Rodinné právo

Dobrý deň prajem, s manželkou nebývam spoločnej domácnosti, manželka je zamestnaná má mesačný príjem cez 600eur, dala si žiadosť na výživné na seba vo výške 240eur, mne zostane z platu 260eur....ako mám postupovať a načo mám nárok????
Odpoveď:
Dobrý deň.

Manželia majú vzájomnú vyživovaciu povinnosť. Ak jeden z manželov túto povinnosť neplní, súd na návrh niektorého z nich určí jej rozsah tak, aby životná úroveň oboch manželov bola v zásade rovnaká.
Súd v konaní bude skúmať životnú úroveň Vás ako aj manželky, t.j. osobné, príjmové, majetkové pomery, výdavky a až keď zistí rozdiel vo Vašej životnej úrovni, tak Vám určí výživné.
Preto je potrebné súdu preukázať Vašu životnú úroveň, zdôvodniť osobitné hospodárenie a poprípade, ak je Vaša životná úroveň nižšia od manželkinej, tak požiadať protinávrhom určiť výživné Vám. Odporúčam zúčastniť sa súdneho pojednávania a zároveň reagovať na výzvu súdu na vyjadrenie k žalobe.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 27.05.2017
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť