Vyriešené

deti

Dátum: 02.02.2015

Kategória: Rodinné právo

Dobry den, ako sa na Slovensku rozdeluju prava rodicom ohladom vychovy deti. Neni sme v manzelstve, ale mame maleho spolu, otec je vecne nepritomny a potom mu zacne sibat a okamzite ho chce ked mu to vyhovuje. Potrebujem vediet ktory pravnik je v Bratislave nato najlepsi.
Odpoveď:
Dobry den,

ak nie ste manzelmi, je vhodne podat navrh na sud na urcenie rodicovskych prav k maloletemu dietatu, v ktorom mozete ziadat osobnu starostlivost o dieta pre seba, co znamena, ze otcovi vznikne vyzivovacia povinnost a opravnenie stykat sa s dietatom v presne vymedzenom case, ktoreho navrh mozete sudu priamo uviest. Zastupovanie a spravovanie veci maloleteho je vtedy spravidla zverene tomu rodicovi, ktory ma dieta v osobnej starostlivosti.

Advokata si mozete vybrat zo zoznamu advokatov vednom Slovenskou advokatskou komorou na webe www.sak.sk a to z tych, ktori maju bud zameranie na vseobecnu prax alebo maju uvedenu specializaciu na rodinne pravo.

S pozdravom

Advokátka - JUDr. Eva Pravdíková Bučková, PhD.

Sputnikova 18
82102 Bratislava
www.advokat-buckova.sk
dátum odpovede: 02.02.2015
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť