Vyriešené

Návrh na vklad nehnuteľnosti/ predaj nehnutelnosti

Dátum: 05.05.2017

Kategória: Prevody nehnuteľností

Dobrý deň,
prosím o pomoc. Ideme s niekym z rodiny kúpiť byt od rodiny. Ten byt je s vecným bremenom, predávajúci tam budú bývať a náklady si platiť nadaľej. Treba to uviesť v návrhu na vklad? Ale stači napísať, že ak prestanú platiť, alebo nebudú žiť, budeme platiť my. V zmluve to máme. My sa u správcu nebudeme prihlasovať, lebo tam nebudeme bývať. Všetko pôjde po starom.
Potom Vás veľmi ešte prosím - tento byt kupujeme za nižšiu sumu. Byt má ale trhovú hodnotu vyššiu aj znaleckú. Nebudeme tam mať trvalé bydlisko. Vieme ho raz najskôr po 5 rokoch predať tak, aby sme neplatili daň? Sme dvaja - musíme tam mať aspoň jeden trvalý pobyt, či to vôbec s platením dane nesúvisí?
Veľmi ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Návrh na vklad je len návrh, aby Vám kúpnu zmluvu zapísali do katastra nehnuteľností. Preto všetky dohodnuté podmienky je potrebné zahrnúť do zmluvy a nie do návrhu na vklad. Zmluva je záväzná pre všetky zmluvné strany a preto by mala obsahovať všetky dojednania dohodnuté zmluvnými stranami.
Oslobodenie od dane už nie je viazané na trvalý pobyt, preto tam nemusí mať nikto trvalý pobyt. Podmienkou oslobodenia je len 5 rokov od nadobudnutia bytu, t.j. od povolenia návrhu na vklad.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 05.05.2017
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť