Vyriešené

Výpoveď alebo dohoda.

Dátum: 27.05.2017

Kategória: Pracovné právo

Dobrý deň. Rada by som sa informovala. Pracujem na jednom mieste 22 rokov a teraz už bolo zamestnávateľom daný už druhý termín zrušenia mojej pracovnej pozície. Síce stále nevedia, či sa to zruší a kedy, no keď mi ponúkajú nové miesto po zrušení pôvodného, tak ho nemôžem zobrať, som sama s malým synom, teraz pôjde do 1. triedy a nemal by mi s ním kto byť a ani sa učiť. Mám ale v pláne, že keď je moje pracovné miesto v ohrození, presťahovať sa , aby syn mohol začať školu inde a ja tam mala možnosť nájsť si prácu na skrátený úväzok. Rada by som vedela, či sa dá po toľkých rokoch z rodinných dôvodov ukončiť pracovný pomer dohodou od zamestnávateľa alebo musím dať ja z mojej strany výpoveď a či aj tam mám nárok na nejaké odstupné. Ďakujem, Jurkovičová.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Ukončiť pracovný pomer dohodou môžete kedykoľvek, ak sa so zamestnávateľom na tomto spôsobe ukončenia pracovného pomeru dohodnete.
Na odstupné máte nárok len vtedy, ak Vám dá výpoveď zamestnávateľ a to len z dôvodov stanovených zákonom, napr. sa zamestnávateľ alebo jeho časť 1. zrušuje alebo 2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce alebo sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov.
Ak podáte výpoveď Vy, tak nárok na odstupné Vám nevznikne.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 27.05.2017
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť