Vyriešené

Problém s personálnou agentúrou

Dátum: 10.04.2017

Kategória: Pracovné právo

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Pracoval som cez personálnu agentúru v jednej nemenovej automobilovej spoločnosti. Zamestnancom tejto agentúry som bol v období od januára 2016. Výpoveď dohodou som dal ku dňu 31. Augusta 2016.Žiadosť som podal písomne koordinatorovi agentúry, ktorý si ju ani nezobral, povedal len že to vybavi. Nepodpisoval som ani im nič o ukončení pracovného pomeru. Len som išiel odovzdať do automobilky skrinku a podpísal odovzdanie veci. Následne som začal od 1. septembra 2016 pracovať v inej spoločnosti. Personálna agentúra mi po mojom vyžiadaní poslala všetky výplatné pásky za obdobie trvania pracovného pomeru. T.j. 1/2016 až 10/2016. Lenže ja som s nimi ukončil pracovný pomer 31. 8. 2016. Na výplatných páskach za mesiac september a október mám napísané len neospravedlnene hodiny / absenciu. Je to vôbec možné, že ma agentúra eviduje ako svojho zamestnanca, keď mám už s nimi rozviazaný pracovný pomer a pracujem v tom čase už pre inú spoločnosť? Ja mám teraz zrejme preto problém vrátiť sa späť pracovať do automobilovej spoločnosť, vraj mám zákaz kvôli absencii. Ale ja som žiadnu absenciu počas prac. pomeru nemal. Pravdepodobne bude problém dokázať, že som už nebol ich zamestnancom, ked nemám doklad o skončení pracovného pomeru. Prosím poradte mi. Ako sa to dá dokazať, prípadne vyriešiť. Ďakujem vopred za odpoveď.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Odporúčam napísať im list, v ktorom uvediete všetky skutočnosti v súvislosti s končením Vášho pracovného pomeru a priložíte k tomu aj kópiu odovzdávacieho protokolu (toto je dôkaz o tom, že ste skončili prácu a že aj zamestnávateľ vedel, že už do práce nenastúpite). Zároveň žiadajte zdôvodnenie ich postupu a trvajte na tom, aby Vám zaslali papiere k dátumu riadneho ukončenia pracovného vzťahu.
V závislosti od ich odpovede potom podajte podnet na Inšpektorát práce, ktorý urobí kontrolu alebo sa obráťte na advokáta, ktorý Vám v tomto prípade poskytne po preštudovaní všetkých potrebných dokladov právnu pomoc.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 10.04.2017
ohodnoť odpoveď 1 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť