Vyriešené

Výpoveď zo zdravotných dôvodov - následok pracovného úrazu

Dátum: 04.02.2017

Kategória: Pracovné právo

Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, dostal som v práci výpoveď zo zdravotných dôvodov, a či vo výpovedi musí byť konkrténe uvedé, že to bolo po pracovnom úraze alebo nie
Odpoveď:
Dobrý deň.

Vo výpovedi musí byť presne určený dôvod výpovede. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
Ešte upozorňujem na ustanovenia Zákonníka práce, podľa ktorého :\"Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.\" Zákonník práce ešte určuje ďalšie povinnosti, ktoré je potrebné splniť, aby ste boli v súdnom spore o neplatnosť výpovede úspešný.
V prípade, že s výpoveďou nesúhlasíte a myslíte si, že je neplatná, radím Vám obrátiť sa na advokáta, ktorý Vám k tomu poskytne všetky potrebné informácie.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 04.02.2017
ohodnoť odpoveď 0 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť