Vyriešené

Predajna cena ornej pody

Dátum: 10.08.2017

Kategória: Občianske právo

Dobry den, velmi Vas prosim o radu. Susedia (rozhadana rodina) predavaju pozemok so starsim rodinnym domom, no majitelka vlastni i parcelu nachadzajucu pri mojom rodinnom dome, resp. je umiestnena medzi parcelami, ktorych som vlastnikom. Predbezne sme sa dohodli, ze mi tuto parcelu preda, no pyta 20€ za m2. Pozemok je atypickeho tvaru a je zapisany ako orna poda. Problem je v tom, ze v reale je tato parcela vlastne svah, resp. kopec, ktory sa rokmi zosuva.Prosim, chcem sa opytat, ci ma pravo pytat za 226m2 4 500€? Existuje nejake riesenie, ktore by nedovolovalo vydierat nas? Pretoze sme nazoru, ze cena je prehnane vysoka za pozemok na ktorom clovek v podsate ani neustoji... No bojime sa, ze ak nezaplatime, tak ho predaju ako sucast nehnutelnosti, ktoru predavaju.... Co znamena, ze by cudzi clovek mohol chodit uprostred nasich pozemkov a k rodinnemu domu. Za odpoved velmi dakujem.
Odpoveď:
Dobrý deň.

Výška kúpnej ceny závisí od dohody medzi predávajúcim a kupujúcim, pričom predávajúci si môže žiadať akúkoľvek kúpnu cenu, za ktorú je ktokoľvek ochotný predmetnú nehnuteľnosť kúpiť.
Vlastník nehnuteľnosti má právo predať ju komukoľvek bez ohľadu na to, že sa tento pozemok nachádza medzi Vašimi pozemkami.
V prípade, že cez tento pozemok vedie jediná prístupová cesta k Vášmu domu, máte právo žiadať súd o zriadenie vecného bremena práva prechodu cez tento pozemok vo Váš prospech.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 10.08.2017
ohodnoť odpoveď 1 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť