Vyriešené

Prevod obchodného podielu

Dátum: 27.12.2015

Kategória: Obchodné právo

Dobrý deň,

Ak som prebral spoločnosť a v pokladnici je manko 5000 eur, nepodpísal som prebranie pokladni. V zmluve o prevode bola len tato veta, nebolo tam vyšpecifikovaný doklady.

Nadobúdateľ prehlasuje, že pristupuje k spoločenskej zmluve v znení doplnkov v plnom rozsahu, ale výslovne prehlasuje, že preberá nižšie špecifikované doklady spoločnosti.

Môžem sa domáhať týchto peňazí od bývalého majiteľa ?

Odpoveď:
Dobry den,

prevod obchodneho podielu zamena predaj a kupu urciteho prava - prava k obchodnemu podielu v spolocnosti, ktore zaklada zodpovednost predavajuceho za vady na predavanej veci. Ak ste neboli prevadzajucim vyslovne upozorneny na to, aka je skutocna hodnota obchodneho podielu v spolocnosti a co je v nej presne zahrnute, mozete sa domahat jeho zodpovednosti za skodu.

Ak ste vsak podpisali prehlasenie typu, ze ste sa oboznamili s uctovnymi dokladmi spolocnosti (nemusia byt presne specifikovane - ma sa za to, ze ide predovsetkym o uctovne zavierky, kde je zachyteny pohyb financi a stav majetku a zavazkov), potom sa nebudete moct uspesne domahat nahrady skody od prevadzajuceho.

Samotne vyhlasenie, ze pristupujete k spolocenskej zmluve nema ziadny vplyv na zodpovednost prevadzajuceho, ide o zakonnu poziadavku, pricom tato sa netyka uctovnych zalezitosti spolocnosti, ale jej pravnej existencie (napr. obchodne meno, sidlo, predmety podnikania a pod.).

S pozdravom,

Advokátka - JUDr. Eva Pravdíková Bučková, PhD.

Sputnikova 18, 82102 Bratislava
www.advokat-buckova.sk
dátum odpovede: 27.12.2015
ohodnoť odpoveď 1 0
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť