Vyriešené

Blokovací depozit

Dátum: 05.11.2014

Kategória: Obchodné právo

Dobrý deň, chcem sa opýtať či má realitka právo nechať si môj depozit ako trovy konania ked nedošlo ku kúpe domu?Ide o to že som podpísala blokovací depozit na kupu dom s tým že je tam napísané že zostatok penazí doplatím z hypouveru z UniCredit bank.-ale táto banka mi uver nedala pre zlý technický stav domu,skusila som aj v iných dvoch bankách a všade mi to zamietli pre zlý technický stav domu.Nakoniec som odstupila od zmluvy ale len ustne že už dom nechcem,že žiadna banka mi nechce dať peniaze.A realitka mi nechce vrátiť depozit že som porušila zmluvu aj ked som ju vlastne neporušila lebo banka tak rozhodla.A majitel realitky mi volol že mi žiadne peniaze nevráti lebo že aj obhliadka dačo stála aj benzín aj mi vypracovali kupnu zmluvu....môže toto všetko stát 1000 euro?Ved aj znalecky posudok som si platila sama a nevrátili mi ho aj po bankách som si vybehala sama.Jednoducho mojich 1000eur mi vzali ani fakturu mi nedali no proste nič.Možem požiadať sud o vrátenie depozitu?
Odpoveď:
Dobry den,

dolezite je to, co je uvedene v zmluve, ktoru ste uzatvorili s realitnou kancelariou, z nej treba predovsetkym vychadzat. Ak tam nie je uvedene, za akych okolnosti je realitna kancelaria opravnene ponechat si zlozeny depozit, resp. ak nenastal zmluvou predpokladany pripad, realitna kancelaria nie je opravnena si voci Vam uctovat ziadne pokuty z titulu administrativnych vydavkov - muselo by to byt vyslovne dojednane.

S pozdravom

Advokátka - JUDr. Eva Pravdíková Bučková

Sputnikova 18
82102 Bratislava
www.advokat-buckova.sk
dátum odpovede: 05.11.2014
ohodnoť odpoveď 0 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť